ISTDP-Handledare

ISTDP-institutet certifierar ISTDP-handledare i Sverige. Här kan du läsa mer om detta.

I Sverige finns följande CERTIFIERADE ISTDP-handledare:

Frida Salman Lisak, Leg. psykolog, leg. psykoterapeut. frida.lis.sal@gmail.com (Göteborg)

Glenn Kristoffersson, Leg. psykolog, glenn.kristoffersson@gmail.com (Stockholm)

Johannes Ermagan, Leg. psykolog, ermagan@me.com (Norrköping)

Liv Raissi, Leg. psykolog. liv.raissi@affekta.se (Göteborg)

Niklas Rasmussen, Leg. psykolog. niklas.rasmussen@gmail.com (Stockholm)

Nina Klarin, Leg. läkare., psykiater, Leg. psykoterapeut. info@ninaklarin.se (Lund)

Ola Berge, Leg. psykolog. berge.ola@gmail.com (Stockholm)

Peter Lilliengren, Leg. psykolog, leg. psykoterapeut. peter.lilliengren@affekta.se (Stockholm)

Sandra Ringarp, Leg. psykolog, sandra.ringarp@mail.com (Stockholm)

Thomas Hesslow, Leg. psykolog. thomas.hesslow@gmail.com (Malmö)

Tobias Nordqvist, Leg. psykolog, tobias.nordqvist@gmail.com (Stockholm)

Victoria Paglert, Leg. psykoterapeut, vpaglert@gmail.com (Malmö)